З 01 січня 2015 року Законом від 28.12.2014р. №71-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” внесено без перебільшення епохальні зміни до Податкового кодексу України від 02.10.2010р. №2755-VI щодо порядку обчислення та сплати податку на прибуток.
Основою об’єкта оподаткування віднині є фінансовий результат, що сформований за даними бухгалтерського обліку.
Окрім того, права контролюючого органу доповнено правом проводити перевірку правильності ведення бухгалтерського обліку.
Все це збільшує в рази навантаження та значення всіх ділянок облікової системи підприємства – платника податку на прибуток:
- первинних бухгалтерських документів;
- облікових регістрів;
- фінансової звітності.
Важливим також є коректність обрахунку податкових різниць, що включають в себе:
- Різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів (стаття 138 розділу III Податкового кодексу України)
- Різниці, що виникають при формуванні резервів (забезпечень) (статті 139, 141 розділу III Податкового кодексу України)
- Різниці, які виникають при здійсненні фінансових операцій (стаття 140 Податкового кодексу України)
- Інші різниці
- Страхові резерви страховиків (стаття 141 розділу III Податкового кодексу України)
- Різниці щодо операцій з продажу або іншого відчуження цінних паперів (стаття 141 розділу III Податкового кодексу України)
- Різниці, передбачені розділом I Податкового кодексу України (трансфертне ціноутворення)
- Різниці, передбачені розділом II Податкового кодексу України (недержавне пенсійне забезпечення)
- Різниці, передбачені Перехідними положеннями Податкового кодексу України (підрозділ 4 розділу XX Податкового кодексу України)
Ми не лише надаємо консультації щодо підготовки та складання Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 р. № 897, але й готові провести дослідження та надати висновок експерта щодо правильності:
- правильності ведення бухгалтерського обліку;
- правильності та повноти визначення доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування згідно з бухгалтерським обліком;
- коректності розрахунку податкових різниць.