Судовий розгляд та судова економічна експертиза

Я завжди була прихильником компромісного вирішення спорів та суперечок. Вважаю, що компроміс є можливим завжди при розумному та беземоційному підході. Про це свідчить мій досвід роботи медіатором та третейським суддею.

Але це в ідеалі. І у сучасних умовах бізнес та громадяни доволі часто стають учасниками судових розглядів, як між собою, так із залученням державних органів.

Не схильна розглядати судовий спір як трагедію, радше як поєдинок. Поєдинок позицій та доказової бази.

Не важливо що Ви знаєте, важливо те, що Ви в змозі довести в суді!” – говорять адвокати.

Висновок судової експертизи є важливим доказом в справі судовій чи кримінальному провадженні.

Висновок судової експертизи, на відміну від актів перевірок, аудиторських висновків, є процесуальним документом.

Процесуального статусу висновку судової експертизи надають: чіткий порядок призначення та проведення судової експертизи, статус судового експерта як незалежної процесуальної особи, визначене коло прав та обов’язків судового експерта.

Експерт складає висновок експертизи від свого імені і несе особисту відповідальність за його правдивість.

Судова економічна експертиза включає в себе:

  • дослідження документів бухгалтерського, податкового обліку та звітності
  • дослідження документів про економічну діяльність підприємств і організацій
  • дослідження документів фінансово-кредитних операцій.

Я, як судовий експерт, маю кваліфікацію судового експерта за вказаними спеціальностями та стаж експертної роботи з 2000р. (свідоцтво №1549 МЮУ дійсне до 12.12.2017р.).

Поза судовим процесом допомога експерта може стати Вам у нагоді в якості певного арбітра при вирішенні спірних питань, наприклад між Вашим підприємством та представниками контролюючого органу під час перевірки (поки до Акту не дійшло) чи між співвласниками при розподілі майна (поки до суду не дійшло). В таких випадках результат дослідження експерта викладаються в письмовому висновку спеціаліста. Такого роду дослідження проводяться за письмовими зверненнями підприємств, установ, організацій і громадян.

Перевагою дослідження фахівця-економіста є те, що питання, які виносяться на дослідження, формулює саме підприємство або фізична особа. Тому їх інтереси не залишаться без уваги. Надалі висновок фахівця-економіста може бути використаний в судовому процесі як доказ.